2015 Elite - Vorige edities

74ste Danilith Nokere Koerse

Woensdag 20 maart 2019

Kris Boeckmans (Bel) wint de 70ste Nokere Koerse

Bekijk de uitslag

De 70ste editie van Nokere Koerse - Danilith Classic startte voor het eerst vanuit Deinze onder een grote publieke belangstelling. De renners kregen fris lenteweer voorgeschoteld met een matige wind. Eerst werd er een grote lus van 79 kilometer gereden vanuit Deinze met passages in Oudenaarde, Kaster, Waregem, Wannegem om zo Nokere te bereiken waar nog eens 8 plaatselijke ronden wachten van elk 15 kilometer.

De laatste jaren werd de wedstrijd steeds beslist in een massaspurt en dit was ook dit jaar het geval.

In het eerste wedstrijduur werd 50 kilometer afgelegd. Het peloton bleef lang gesloten, maar na 52 kilomter konden vijf renners toch het peloton ontlopen voor een lange ontsnapping. Drie Belgen en twee Fransen kozen voor de aanval: David Boucher (FDJ), Jonas Rickaert (Topsport), Frederik Backaert (Wanty), Dieter Bouvry (Roubaix-Lille Métropole) en Alphonse Vermote (Vastgoedservice). Zij bouwden al snel een voorsprong uit van meer dan vier minuten.

Backaert passeerde meerdere keren als eerste op de top van Nokereberg, wat hem de bergprijs ter waarde van 250 euro opleverde.

Op 50 kilometer van het einde werden de vijf vluchters ingelopen onder impuls van Roompot.

Lotto - Soudal controleerde nu het peloton in dienst van hun spurters De Haes en Boeckmans.

Pas op twee rondjes voor het einde kwam er een nieuwe ontsnapping tot stand : Dylan Teuns (BMC) schudde meteen na de Nokereberg aan de boom kreeg versterking van Stef Van Zummeren (Veranda's Willems), de Noor Vegard Längen (Team Joker) en de Nederlander Rick Ottema (Colba-Superano Ham). Het kwartet reed één plaatselijk rondje lang een halve minuut voor het peloton uit, maar dat liet niet begaan. Het was dan ook geen verrassing dat de vier 12 kilometer voor de finish weer ingerekend werden.

Daarna hielden Lotto-Soudal (voor Dehaes en Boeckmans), Wanty (voor Roy Jans) en Etixx-Quick Step de boel gesloten en geraakte niemand meer weg.

Het ging met een rotvaart richting de streep, en zo kregen we de verwachte sprint op Nokereberg. Edward Theuns (Topsport Vlaanderen-Baloise) zat voorin na de laatste bocht, maar viel stil in de laatste rechte lijn.

Kris Boeckmans werd wél ideaal naar voren geloodst en won de sprint met grote voorsprong op de Fransman Justin Jules en de Brit Scott Thwaites. Hij volgt op de erelijst zijn ploegmaat Kenny Dehaes op. Eerder was Boeckmans al twee keer dicht bij de zege in Nokere Koerse. In 2010 hield Jens Keukeleire hem van de overwinning en in 2012 was de Italiaan Francesco Chicchi sneller.

Boeckmans reageerde na afloop laconiek: 'Dat ik met overmacht win? Dat kan, ik weet niet wat er achter mij gebeurd is. Maar als ik veel voorsprong had, is dat alleen maar goed voor de toekomst. Ik zat goed in de laatste bocht, en ik had meteen het gevoel dat ik met mijn versnelling een lengte nam op Danny Van Poppel. Daarna ben ik vol doorgegaan tot op de meet.'

Uitslag Nokere Koerse 2015


Sta Naam Nat Uitslag
1 Kris Boeckmans (Lotto - Soudal) BEL 4:26:50
2 Justin Jules (Veranclassic - Ekoi) FRA zt
3 Scott Thwaites (Bora - Argon 18) ENG zt
4 Phil Bauhaus (Bora - Argon 18) GER zt
5 Baptiste Planckaert (Roubaix Métropole Européenne de Lille) BEL zt
6 Danny Van Poppel (Trek Factory Racing) NED zt
7 Barry Markus (Lotto NL - Jumbo) NED zt
8 Roy Jans (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
9 Remco Te Brake (Metec - TKH) NED zt
10 Nikolas Maes (Etixx - Quick Step) BEL zt
11 Christian Delle Stelle (CCC - Sprandi - Polkowice) ITA zt
12 Gerry Druyts (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
13 Rick Zabel (BMC Racing Team) GER zt
14 Frederique Robert (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
15 Edward Theuns (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
16 Benjamin Verraes (Cibel) BEL zt
17 Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
18 Lorenzo Manzin (La Française des Jeux) FRA zt
19 Robin Steenuit (Veranclassic - Ekoi) BEL zt
20 John Murphy (United Health Care Presented by Maxxis) USA zt
21 Antoine Demoitie (Wallonie Bruxelles) BEL zt
22 Melvin Rulliere (Veranclassic - Ekoi) FRA zt
23 Timothy Dupont (Roubaix Métropole Européenne de Lille) BEL zt
24 Kevyn Ista (Wallonie Bruxelles) BEL zt
25 Dries De Bondt (Verandas Willems) BEL zt
26 Raymond Kreder (Roompot) NED zt
27 Timo Roosen (Lotto NL - Jumbo) NED zt
28 Mads Pedersen (Cult Energy) DEN zt
29 Michael Carbel Svengaard (Cult Energy) DEN zt
30 Marc Sarreau (La Française des Jeux) FRA zt
31 Daniel Hoelgaard (Joker) NOR zt
32 Jaap De Man (3M) NED zt
33 Xandro Meurisse (AN Post - Chainreaction) BEL zt
34 Edvin Wilson (Joker) SWE zt
35 Tim Vanspeybroeck (3M) BEL zt
36 Mike Teunissen (Lotto NL - Jumbo) NED zt
37 Klaas Lodewyck (BMC Racing Team) BEL zt
38 Jens Vandenbogaerde (AN Post - Chainreaction) BEL zt
39 Christoph Pfingsten (Bora - Argon 18) GER zt
40 Timothy Stevens (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
41 Davide Frattini (United Health Care Presented by Maxxis) ITA zt
42 Alistair Slater (AN Post - Chainreaction) GBR zt
43 Boris Vallée (Lotto - Soudal) BEL zt
44 Sander Cordeel (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
45 Guillaume Van Keirsbulck (Etixx - Quick Step) BEL zt
46 Gorik Gardeyn (Veranclassic - Ekoi) BEL zt
47 Jesper Asselman (Roompot) NED zt
48 Fumiyuki Beppu (Trek Factory Racing) JAP zt
49 Mike Terpstra (Roompot) NED zt
50 Truls Engen Korsaeth (Joker) NOR zt
51 Joey Rosskopf (BMC Racing Team) USA zt
52 Grzegorz Stepniak (CCC - Sprandi - Polkowice) POL zt
53 Vegard Stake Laengen (Joker) NOR zt
54 Sjoerd Kouwenhoven (Metec - TKH) NED zt
55 Wouter Leten (Metec - TKH) BEL zt
56 Michael Reihs (Cult Energy) DEN zt
57 Matteo Trentin (Etixx - Quick Step) ITA zt
58 Jean-Pierre 'Jempy' Drucker (BMC Racing Team) zt
59 Carlos Barbero Cuesta (Caja Rural - Seguros Rga) ESP zt
60 Fabricio Ferrari Barcelo (Caja Rural - Seguros Rga) URU zt
61 Jef Van Meirhaeghe (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
62 Egidijus Juodvalkis (Colba - Superano Ham) LTU zt
63 Victor Campenaerts (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
64 Rasmus Guldhammer (Cult Energy) DEN zt
65 Kevin Peeters (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
66 Lukasz Wisniowski (Etixx - Quick Step) POL zt
67 Maxime Vantomme (Roubaix Métropole Européenne de Lille) BEL zt
68 Daan Myngheer (Verandas Willems) BEL zt
69 Iljo Keisse (Etixx - Quick Step) BEL zt
70 Alessandro Bazzana (United Health Care Presented by Maxxis) ITA zt
71 Gert Steegmans (Trek Factory Racing) BEL zt
72 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Joker) NOR zt
73 Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
74 Angel Madrazo Ruiz (Caja Rural - Seguros Rga) ESP zt
75 Tosh Van Der Sande (Lotto - Soudal) BEL zt
76 Adrian Aas Stien (Joker) NOR zt
77 Moreno Hofland (Lotto NL - Jumbo) NED zt
78 Kenny Dehaes (Lotto - Soudal) BEL zt
79 Jan Ghyselinck (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
80 Floris De Tier (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
81 Yves Lampaert (Etixx - Quick Step) BEL zt
82 Huub Duyn (Roompot) NED zt
83 Niels De Rooze (Veranclassic - Ekoi) BEL zt
84 Dimitri Claeys (Verandas Willems) BEL zt
85 Frederik Backaert (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
86 Gregory Habeaux (Wallonie Bruxelles) BEL zt
87 Amund Grøndahl Jansen (Joker) NOR zt
88 Anthony Geslin (La Française des Jeux) FRA zt
89 Olivier Pardini (Verandas Willems) BEL zt
90 Michael Vingerling (3M) NED zt
91 Sébastien Rosseler (Veranclassic - Ekoi) BEL zt
92 Adrian Honkisz (CCC - Sprandi - Polkowice) POL zt
93 Jimmy Janssens (3M) BEL zt
94 Julien Antomarchi (Roubaix Métropole Européenne de Lille) FRA zt
95 Martin Velits (Etixx - Quick Step) SVK zt
96 Frederik Veuchelen (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
97 Nicolas Vereecken (3M) BEL zt
98 Nick Van Der Lijke (Lotto NL - Jumbo) NED zt
99 Maurits Lammertink (Roompot) NED zt
100 Boy Van Poppel (Trek Factory Racing) NED zt
101 Troels Rønning Vinther (Cult Energy) DEN zt
102 Andreas Schillinger (Bora - Argon 18) GER zt
103 Ralf Matzka (Bora - Argon 18) GER zt
104 Dries Hollanders (Metec - TKH) BEL zt
105 Kévin Suarez Marinez (Colba - Superano Ham) BEL zt
106 Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
107 Stef Van Zummeren (Verandas Willems) BEL zt
108 Jérémy Leveau (Roubaix Métropole Européenne de Lille) FRA zt
109 Brian Bulgac (Lotto NL - Jumbo) NED zt
110 Kai Reus (Verandas Willems) NED zt
111 Stijn Devolder (Trek Factory Racing) BEL zt
112 Bert-Jan Lindeman (Lotto NL - Jumbo) NED zt
113 Marc De Maar (Roompot) AHO zt
114 Dylan Theuns (BMC Racing Team) BEL zt
115 Alphonse Vermote (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
116 Fábio Andre Tomas Silvestre (Trek Factory Racing) POR zt
117 Stijn Van Couter (Colba - Superano Ham) BEL zt
118 Thomas Gibbons (Cibel) USA zt
119 Jack Wilson (AN Post - Chainreaction) IRL zt
120 Gert Dockx (Lotto - Soudal) BEL zt
121 Jarno Gmelich Meijling (Metec - TKH) NED zt
122 Christophe Premont (Verandas Willems) BEL zt
123 Michel Kreder (Roompot) NED zt
124 Gaetan Pons (Wallonie Bruxelles) BEL zt
125 Louis Vervaeke (Lotto - Soudal) BEL zt
126 Jasper Stuyven (Trek Factory Racing) BEL zt
127 Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen - Baloise) BEL zt
128 Tiesj Benoot (Lotto - Soudal) BEL zt
129 Sean De Bie (Lotto - Soudal) BEL zt
130 Michael Schwarzmann (Bora - Argon 18) GER zt
131 David Boucher (La Française des Jeux) FRA zt
132 Daniel Summerhill (United Health Care Presented by Maxxis) USA zt
133 Kevin Hulsmans (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
134 Dieter Bouvry (Roubaix Métropole Européenne de Lille) BEL zt
135 Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing) BEL zt
136 Rick Ottema (Colba - Superano Ham) NED zt
137 Rasmus Christian Quaade (Cult Energy) DEN zt
138 Alex Kirsch (Cult Energy) zt
139 Romain Pillon (Roubaix Métropole Européenne de Lille) FRA zt
140 Tim De Troyer (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
141 Tom Devriendt (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
142 Jérôme Baugnies (Wanty - Groupe Gobert) BEL zt
143 Olivier Chevalier (Wallonie Bruxelles) BEL zt
144 Julien Stassen (Wallonie Bruxelles) BEL zt
145 Geert Van Der Weijst (3M) NED zt
146 Kevin Callebaut (Cibel) BEL zt
147 Russell Downing (Cult Energy) GBR zt
148 Stefan Kreder (Metec - TKH) NED zt
149 Nikolai Mihailov (CCC - Sprandi - Polkowice) BUL zt
150 Jelle Donders (Colba - Superano Ham) BEL zt
151 Rob Ruijgh (Vastgoedservice - Golden Palace) NED zt
152 Tanner Putt (United Health Care Presented by Maxxis) USA zt
153 Paulius Siskevicius (AN Post - Chainreaction) LTU zt
154 Conor Dunne (AN Post - Chainreaction) IRL zt
155 Reidar Bohlin Borgersen (Joker) NOR zt
156 Campbell Flakemore (BMC Racing Team) AUS zt
157 Hugh Carthy (Caja Rural - Seguros Rga) GBR zt
158 Jan Hirt (CCC - Sprandi - Polkowice) CZE zt
159 Ludwig De Winter (Wallonie Bruxelles) BEL zt
160 Mateusz Taciak (CCC - Sprandi - Polkowice) POL zt
161 Jaroslaw Marycz (CCC - Sprandi - Polkowice) POL zt
162 Pierre-Henri Lecuisinier (La Française des Jeux) FRA zt
163 Kurt Geysen (Vastgoedservice - Golden Palace) BEL zt
164 Joeri Stallaert (Cibel) BEL zt
165 Shane Archbold (Bora - Argon 18) NZL zt
Weersverwachting Nokere
Meer weer in Nokere

Andere Nokere Koerse evenementen